Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бірінші дүниежүзілік соғыс |
Мектеп: | |||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейіңгі саяси ахуал | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.2.2 - әлемнің саяси картасындағы өзгерістерді сипаттау арқылы империялардың (Австро – Венгрия, Ресей империясы, Осман империясы) ыдырау себептерін тұжырымдау. 9.3.2.4 – Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль – Вашингтон жүйесін талдау және бағалау. |
|||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - Фактілер мен үдерістердегі сәйкестікті анықтау. - Карта туралы ақпаратты ауызша ақпаратқа айналдыру. - Ұлттар лигасының білім беру мақсаттары мен міндеттерін түсіну. - Мәтіндегі мәліметтерді кестелер мен графиктерге түсіру. - Графикті талдап қорытынды жазу. |
|||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа қатысты академиялық сөздік қорларын дамыту.Мәтінді оқи отырып Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль – Вашингтон жүйесін талдап айтады. | |||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың бойында патриоттық қасиеттерін дамыту. | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География экология пәндерімен байланыс | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернет-ресурстарды, планшеттерді пайдалану. | |||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар Бірінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен оқиғаларын біледі | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, сабаққа психологиялық ахуал тудыру. Оқушыларды смайликтер арқылы топқа бөлу. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен,оқу мақсатымен, бағалау критериімен таныстыру . |
|||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Миға шабуыл әдісі. 1914-1923 жылдар арасындағы саяси картада қандай өзгерістер байқадыңыздар. Бірінші дүние жүзілік соғыстан кейінгі әлемнің саяси картасындағы негізгі өзгерістерді сипаттаңыз. Дескрипторы:
Версаль бейбітшілік шартын зерттеңіз. - Келісімнің халықаралық проблемаларды бейбіт жолмен шешуге әсер ету механизмін анықтаңыз. -Бұл келісім-шарт әділ болды ма? Сіздің пікіріңізді айтыңыз. Кестені толтыру.
Кестедегі жауап парақшасымен оқушылар жазған жұмыстарын толықтырады. Өзін- өзі бағалайды.
Ұлттар Лигасының табыстары мен сәтсіздіктерін көрсету. |
|||||||||||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Пайызды баспалдақ» әдісі арқылы бағалау. Үйге тапсырма: «қызықты микрафон айдары»тақырып бойынша сұрақтар дайындау. |
Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейіңгі саяси ахуал
Полная версия материала