ҰОҚ картасы
Білім беру саласы: Коммуникация
Бөлімі: Қазақ тілі
Тақырыбы: Менің отбасым.
Мақсаты: Балалардың отбасы туралы білімдерін кеңейту. |
Міндеттер: Білімділік: Отбасы мүшелерін атай алуға жаттықтыру. Дамытушы: Қойылған сұрақтарды түсінп, толық жауап қайтара білу дағдыларын бекіту. Тәрбиеленуші: Отбасы мүшелеріне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу |
Сөздік жұмыс : Отбасы, ата, әже, әке, ана, аға, әпке, қарындас, сіңлі, іні, Бұл кім? –Бұл –менің анам. Оның аты – Света...
Құралдар: қуыршақтар, суреттер, доп, хат, ойыншық Бота, диск - караоке
Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, саяхат, сөздік жұмысы, акт, жаттау
Іс- әрекет кезеңі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
Кіріспе бөлім |
І.Сәлемдесу. Күнделікті сұрақтар: -Сенің атың кім? -Сен неше жастасың? -Сен қайда барасын? -Қазір қай жыл мезгілі? Балалардың зейіндерін ойыншық «Ботаға» аудару. -Бота, сен не істеп отырсын? -Мен хат алдым. Бізді ауылға қонаққа «әже» шақырып жатыр. Менімен бірге барасындар ма? |
Сәлемдеседі, сұрақтарға жауап береді. -Менің атым - ... -Мен бес жастамын. -Мен балабақшаға барамын. -Қзір күз мезгілі Тыңдайды. -Иә. |
Негізгі бөлім |
ІІ. 1.Автобусқа біз автобуспен барамыз. Балалар «автобусқа» отырады, әуен қосылады. Міне ауылға да келдік. «Киіз үйдің» қасында қуыршақтар(ата, әже) Балалар, ата әжемен амандасайық. Ұлдар атамен қол алысайық. 2.Сөздік жұмысы «Бізді кім қарсы алды» д/о Мақсаты: Ойын арқылы үйренген сөздерді бекітіп, жаңа сөздерді дұрыс айта алуға жаттықтыру. 3.Дыбыстық жұмыс: Ға-ға-ақылды аға. Ке-ке-үлкен әпке Ке-ке- келді әке... 4.Сергіту сәті: Саусақ ойыны «Бармақтар отбасы» (караоке – қазақша балалар әні) 5. Диалог.(«Бота» мұғалім – сұрақтарды қойып отырады) -Ваня, үйде кім бар? -Анам, әкем бар. -Ананның аты кім? -Анамның аты – Ира... 7.Жаттау. Ата- ағаш Бала – жапырақ.
|
Орындықтарға отырады. Қуыршақтармен амандасады. Суреттегі отбасы мүшелеріне қатысты сөздерді үлгі бойынша қайталайды. -мынау – ата, мынау – әже (әке, ана, аға, әпке, қарындас, сіңлі, іні) Тән дыбыстарды дыбыстай сөз ішінде дыбыстай білуге жаттығады. Тыңдап, сөздерді қайталайды. Сұрақтарға жауап береді. -Анам, әкем бар. -Атам, әжем, әкем, анам, ағам бар ..... -Әкемнің аты – Николай.... -Ағамның аты – Саша... |
Қорытындылау бөлімі |
ІІІ. «Әже» -балалар, балабақшаларыңа қайтатын уақытта болып қалыпты ғой.Сау болыңдар. Балалар, балабақшамызға келдік. Енді шеңберге тұрып сабағымызды қорытындылайық. «Бота» - сабаққа белсенді, жақсы қатысқан балаларға «жұлдызша» береді. Мадақтау, қоштасу. |
Сау болыңыз. «балалар орындықтарға отырады) Қорытынды жасай білуге үйренеді. Қоштасады. |