Сынып: 2 |
Мерзімі: |
|||
Мұғалім |
Сабитова Анара Забиноллақызы |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Маған бәйшешек ұнайды. |
|||
Сабақтың мақсаты: |
қоршаған орта туралы мағлұмат беру, тіл дамыту жұмыстарын жүргізу, түрлі тапсырмалар арқылы ақпараттық-танымдық құзіреттілігін дамыту. |
|||
Күтілетін нәтиже: |
Тақырыпқа қатысты заттық атауларды меңгереді, гүлдерді атайды, сипаттайды. |
|||
Жаңа сөздер: |
Маған, саған, ұнайды, ұнай ма? |
|||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, слайдтар, гүлдердің суреттері, таратпа қағаздар, бағалау смайлдары |
|||
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ – жауап, оқу, диалог, «Бағдаршам» тәсілі, «Күн мен бұлт» тәсілі, сөзжұмбақ, сергіту сәті |
|||
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
Өткен сабақты тексеру |
Өткен тақырыптар бойынша сұрақ-жауап жүргізу. Қима қағаздар тарату арқылы сөздік жұмысын тексеру (өзара бағалау) |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мұғалім таратқан тапсырманы орындайды, ауысады, бірін-бірі тексереді, бағалайды. |
||
I. Қызығушылықты ояту (Жұптық жұмыс) |
Мұғалім «Адасқан сөздер» тәсілі бойынша балаларға тірек сөздерді береді. Оқушылар тірек сөздермен сөйлемдер құрастырады |
Тірек сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрастырады. Бағалайды |
||
ІІ. Мағынаны тану |
1.Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады, дәптерлеріне жаздырады |
Тыңдалым. Оқылым.Атылым. Жазылым Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, дәптерлеріне көшіріп жазады. . |
||
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Оқылым. Оқулықтағы оқылымға арналған тапсырманы орындатады. Ә) «Баспалдақ» тәсілін қолдана отырып, 1-тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бағалайды. |
|
Оқылым. Жазылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады. |
Жазылым. Сөйлем құрап жазады. Дұрыс жауабымен салыстырады, кателіктер болса түзетеді. Бағалайды. |
ІІІ.Топтық жұмыс. |
4. Сергіту сәті. Әр топ А4 парағын таңдайды. Сро парақтың екінші бетіндегі тапсырмаларды орындайды. |
Сергіту сәтіне арналған тапсырманы орындайды. Әр топ өздердін бағалайды. |
|
ІV. Бекіту |
Сабақты бекіту мақсатында «Сөзжұмбақ» шешкізеді. |
Балалар сөзжұмбақты шешеді. |
|
V. Бағалау |
Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды . |
«Бағдаршам» үлгісі бойынша өзін бағалайды. |
|
VІ. Үйге тапсырма |
87-бет 4-тап. ЖД 17-18-бет, сөздерді жаттау |
Үй жұмысын күнделіктеріне жазады. |
|
VІІ. Рефлексия |
Мұғалім «Күн мен бұлт» тәсілі бойынша сабақтың қалай өткендігін анықтайды. Ол үшін балаларға мынадай сұрақ қояды: - Балалар, сабақ барысында қандай әсер алдыңдар? Жауаптың нәтижесі бойынша сабақ қорытындалады |
Оқушылар желімқағаздарға (стикерлерге) көңіл-күйлерін суреттеп, жапсырады. |
|