Сынып: 2 «Е» |
Мерзімі: 17.03.2018 |
|
Мұғалім |
Сабитова Анара Забиноллақызы |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. (тарау бойынша) |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.5.1.тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау. |
|
2.2.3.1 тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну. |
||
2.2.6.1 салыстыру негізінде ақпарат, кейіпкер, оқиға туралы ой-пікірін (мен... ойлаймын, мен ... санаймын) айту. |
||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: қарапайым сөздерді түсінеді. |
|
Көбі: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді және сипаттайды. |
||
Кейбірі: ақпарат, кейіпкер, оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айтады. |
||
Күтілетін нәтиже: |
Қарапайым сөйлеу үлгілерін құрайды, сұрақтарға жауап береді, үй жануарлары атайды, оларды салыстырады, сипаттайды. |
|
Жаңа сөздер: |
Тарау бойынша өтілген сөздерді сабақ барысында қайталау |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Үй жануарларының суреттері, үнтаспа, слайд, кима қағаздар, көктем макеті т.б. |
|
Оқыту әдістері: |
сипаттау, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Ассосация» тәсілі, сергіту, топтық, жеке жұмыстар |
|
Дереккөздері |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
Мұғалім «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы оқушылармен сәлемдеседі. Түгендейді.
|
Оқушылар амандасады. Мұғаліммен өлеңді айтады. |
Топқа бөлу |
Мұғалім оқушыларды топқа бөледі.
|
Оқушылар үш топқа бөлініп отырады. Қошақан Ботақан Құлыншақ |
Өткен сабақты тексеру |
Жасырын сұрақтар арқылы жауап береді. Сандардың астында жасырынған сурет ашылады. - Балалар, бұл ненің суреті? - Қазір қай жыл мезгілі? |
Тапсырмаларды таңдап, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бір-бірін бағдаршам арқылы бағалайды |
І . Қызығушылықты ояту |
Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында үй жануарларына ассосация құратады. Суреттер бойынша сұрақ-жауап алады. Сиыр қандай? Күшік қандай? Түйенің түсі қандай? Жылқының төлі не? |
Үй жануарларын атайды, сұрақтарға жауап береді. |
ІІ. Мағынаны тану |
1. Мәтінмен (жұптық) жұмыс А) Тыңдалым (аудирование) Ә) Оқылым Б) Айтылым |
Мәтінді тыңдайды, оқиды, бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді. Балалар бір бірін бағдаршам тәсілі арқылы бірін-бірі бағалайды. |
3. Сергіту сәті. Тапсырма бойынша суретті боя. Үш топқа үш тапсырма беріледі. |
Оқушылар әуен ырғағымен сергіту сәтінің тапсырмасын орындайды. Мұғалім мадақтау арқылы бағалайды |
|
ІІІ.Ойтолғаныс |
«Төлдерін тап» топтық жұмысы Мұғалім әр топқа ватман, жануарлардың суреттерін және қима қағаздар таратады. Тапсырма береді. |
Оқушылар мүғалім берген тапсырманы топпен орындайды. Бір-бірінің жұмысын тексеріп, смайл арқылы бағалайды, |
ІV. Бекіту |
Сөзжұмбақ шешу. |
Оқушылар торкөздерде орналасқан әріптер арқылы сөздер құрайды. |
VІ. Үйге тапсырма |
Тарау бойынша өтілген материалды, сөздерді қайталау |
|
VІІ. Рефлексия |
Мұғалім көктем макетін тақтаға іледі. Балаларға күн мен бұлттың фишкаларын таратады. |
Оқушылар сабақтан алған әсерін күнмен немесе бұлтпен сипаттап макетке іледі. |