Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Компьютерлік жүйелер мен желілер» |
Мектеп: 217 Мұғалімнің аты-жөні: Әбуова Жанар |
||||||||||||||||||
Күні: 11.09.2019 | Қатысушылар саны: | ||||||||||||||||||
Сынып: 6 В, Г | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Эргономика ұғымы | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.4.1.1 эргономика міндеттерін ойластыру және шешу (жоғары деңгейде жайлы және тиімді болу үшін) | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар: компьютермен жұмыс кезінде өз денсаулықтарын сақтау туралы білетін болады | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты | Оқушылар: Компьютермен жұмыс кезінде қауіпсіздікте болу туралы пікір алмасады Пәндік лексика мен терминология: Эргономика, қауіпсіздік, сәйкестік, этикет, жұмыс кеңістігі, қауіпсіздік техникасы. Диалог құруға/жазуға қажетті сөздер: Компьютермен қауіпсіз жү\ұмысты ұйымдастыру үшін… Мен ойлаймын/жорамалдаймын/сенімдімін … Менің ойымша … Жеке менің ойым … Маған келетін болсақ … Менің көзқарасым бойынша … Сіз қалай ойлайсыз? Келісесіз бе / келіспейсіз бе? Сіздің көзқарасыңыз қандай …? Жұмыс кеңістігін келесідей ұйымдастырған дұрыс.... |
||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық: Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену, жаңаны тез игеруге дайын болу, өзгенің пікірін құрметтеу және тыңдай білу. Академиялық адалдық: Жұмыстану барысында бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, жауапкершілік, мақсатқа ұмтылу, академиялық адалдық ұстанымдарын сақтау. |
||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Биология (қаңқа, адам құрылымы), физика (сәуле тарату, электр қуаты) | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Информатика кабинетінде өзін қалай ұстау керек, компьютермен жұмыс істеу кезінде қандай ережелерді сақтау қажет. | ||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-7 мин Сабақтың ортасы 8-20 мин 21- 36 мин |
Ұйымдастыру:
Оқушылар өткен сабақтың мақсатына бойынша талқылау: эргономика міндеттерін ойластыру және шешу Ойлану кезеңі. Қалыптастырушы бағалау (ауызша) Оқушылар топка бөлініп Эргономика туралы постер салады. Оқушылар қорғауға қажетті сөздер пайдаланады Компьютермен қауіпсіз жү\ұмысты ұйымдастыру үшін… Мен ойлаймын/жорамалдаймын/сенімдімін … Менің ойымша … Біздің көзқарасым бойынша … Сіз қалай ойлайсыз? Келісесіз бе / келіспейсіз бе? Жұмыс кеңістігін келесідей ұйымдастырған дұрыс.... Топ жұмыстары сынып алдына ұсынылады, қорғалады. Қалған топтар кері байланыс береді. |
Презентация 1.1 қосымшасы |
|||||||||||||||||
33-36 мин | Топтың мүшелерін бағалау. Топта қандай роль атқарады? Әр мүше қандай лөс қосты? |
||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Ой толғау Рефлекcия - нені білдім, - нені үйрендім; - нені толық түсінбедім; «Эргономика ұғымы» қорытындыларды жинақтау. |
Презентация. Слайд 6 |
|||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі. |
Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану. |
|||||||||||||||||
Дифференциация тапсырма түрін таңдауда, нақты оқушыдан күтілген нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқыту материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдауда болуы мүмкін (Гаднер бойынша көптеген интеллектер теориясы). Дифференциация сабақтың кез келген кезеңінде уақытты ұтымды пайдалану есебімен болуы мүмкін. . |
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерін жазу үшін пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтайтын технология.. Шынықтыру минөттері мен белсенді әрекеттер түрлері. Сабақ басында қарастырылған оқытудың белсенді әдістері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы Ережесінің бөлімдері .
|
|||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? |
|||||||||||||||||||