Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі |
Мектеп:№ 29 ЖОББМ КММ |
|||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кабдылкаримова Куралай Жомартовна |
|||||
Сынып: 7 А |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі тақырыбы бойынша нәтиже сабақ |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.О 6. Тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көрсетілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу. 7. Ж 4. Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсыну 7.ТБ 1.7 Септеулік шылаулардың қызметін білу,ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі мәтіні бойынша деректерді қолдана отырып мәтінде көрсетілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді. Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі мәтінінен мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсынады, презентацияда септеулік шылауларды қолданып, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: «Төрт түлік мал» тақырыбына синквейн дайындай алады. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: РАФТ тәсілі бойынша адамдарға төрт түлік пен егіншіліктің пайдасы туралы хат жазады. |
||||||
Бағалау критерийі |
|
|||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Негізгі ойды анықтайды, мәліметтерді жинақтайды, "Уақыт тізбегі" сызбаны толтырады, сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады. |
|||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Патшайым, көпір, жаушы, шегіну, тұтқындау, шайқас, жаушы, шегіну, айқас алаңы, көз көріп, құлақ естімеген, сарбаздар |
||||||
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ұлын тұтқындайды, қанға құмар, сусының қанғанша, көз кқру, құлақ есту, көпір салу, жаулап алу, шегіну. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||||
Не себепті ..... деп ойлайсыз? Не себепті Тұмар мен Кир шайқасты? |
||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының "Қоғамыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік, келісім" тармағы. Оқушыларды халықтың достық пен келісім дәстүрін, бірлік пен бейбітшілігін сақтауға тәрбиелеу. |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Тариз, география |
|||||
Алдыңғы оқу |
Тұмар туралы аңызды біледі |
|||||
Жоспар |
||||||
Сабақтағы жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы (8 минут) 1 минут 5 минут 1 минут 1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Топтарға бөлу ( Интербелсенді тақта бойынша 3 топқа бөлінеді). Өткен тақырыпты қайталау (Сұрақ жауап әдісі)
Миға шабуыл. Тақырыпты болжау. ("Суретке қара" әдісі) Интербелсенді тақтадан сурет беріледі. Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен танысады. |
Сурет |
||||
Сабақтың ортасы (25 минут) 3 минут 15 минут 7 минут |
1 - тапсырма Ж. Т.Ж. Мәтіннен есімдіктерді тауып түрін ажыратады (көпшілік оқушылар). Дескриптор:
ҚБ. Топтар бірін - бірі "Еі жұлдыз бір тілек" бағалайды. 2 - тапсырма Т.Ж. Оқыған аңыз бойынша, оқулықтан мәліметтерді жинақтай отырып, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, мәтін бойынша екі сұрақтар құрастырады. Топпен алмасып жауап береді. Тұмар мен Кирдің іс – қимылдарын сипаттай алады (кейбір оқушылар). Дескриптор:
ҚБ. Топтар бірін бірі "Бағдаршам" бойынша бағалайды. |
Оқулық А3 қағазы |
||||
Сабақтың соңы (7 минут) 4 минут 3 минут |
3 - тапсырма Т.Ж. "Менің ойым" әдісі арқылы әр топ Тумардың орнында не істер едім деген сұраққа жауап береді. Рефлексия "Бес саусақ" 1. Өзімді қалай сезіндім? Маған ұнады ма? 2. Басқаларға көмегім тиді ма? 3. Бүгін көңіл күйім қандай болды? 4. Бүгінгі сабақ ұнады ма? 5. Бүгін не үйрендім? |
Үлестірме қағаз |
||||
Қосымша мәлімет |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||||
Барлық оқушылар: |
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||