Мектеп: Рудныйқаласы әкімдігі № 4 мектеп-лицейі”КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 20.11.19 |
Мұғалімнің есімі: Ecекеева Г.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП:7 Сабақ : |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қалқаман Сарин «Тәуелсіздік» өлеңі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.2.3.1. ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту. 7.3.1.1 Кесте, диаграмма сызба, шартты белгілер түрінде берілген ақпаратты түсіну, қолдана білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тыңдалым материалының мазмұны негізінде мәтіндегі негізгі ақпаратқа қатысты сұрақтарға жауап бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мәтін бойынша тірек сөздерді пайдалана отырып, тақырыпқа қатысты мәтін құрай алады.. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Білім алушы:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік құзіреттілік |
кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер,мәтін. Постер жасауға арналған тірек сөздер: Тәуелсіздік, кең-байтақ, ұлт өкілдері, тату, ел, табиғат, Астана |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, қазақ тілі, тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып |
Бұқаралық ақпарат құралдары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы 3 минут |
Топқа бөлу 2 минут Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 мину «Шаттық шеңбері» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 30 минут |
Сабақтың алдыңғы білімін тексеру мақсатында «Крестики нолики» тәсілін жүргіземін. Оқылған 9 сөйлеммен келісу, келіспеу жауаптарын тордың ішіне толтырады. Тақырыпты ашуға арналған сұрақтар -Біз қай елде тұрамыз? - Біздің еліміз қандай? Ендеше бүгінгі біздің сабағымыз «Жырлаймын туған өлкемді» деп аталады және де біз бүгін Қалқаман Сариннің «Тәуелсіздік» өлеңі бойынша жұмыс істейміз. Топқа бөлу «ПАЗЛ» әдісі арқылы мына берілген суреттер арқылы 2 топқа бөлу. Бүркіт тобыкөгершін тобы «Суреттер сөйлейді» әдісі «Концептуалды доңғалақ» арқылы топтастыру 1 тапсырма Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында Қалқаман Сариннің «Тәуелсіздік» өлеңін тыңдайды. Содан кейін өз ойларын тұжырымдайды. Тыңдалған бейнематериал бойынша өлеңнің негізгі мазмұнын түсініп, және нақты ақпаратты анықтау үшін, өлеңнен өздеріне керекті сөздермен сөз тіркестерін теріп жазып алады. Өлеңмен жұмыс. Өлеңмен жұмыс. Еркіндігім. Уа, еркіндік! КБ. (мұғалім тарапынан) Топтық жұмыс Тапсырма. Жазып алған тірек сөздермен «Тәуелсіздік» тақырыбы бойынша шағын әңгіме құрастырады. Құрастырған әңгімелерін шығып оқиды. Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор
ЖЖ 2-тапсырма. «Ашық-жабық сұрақ» әдісі арқылы берілген сұрақтарға дұрыс жауап беріп, «тәуелсіздік» сөзіне постер құрастырады. Сұрақтар:
Дескриптор
Кері байланыс « Екі жұлдыз, бір тілек» |
Интербелсенді тақта «Интервью» әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті 2 минут |
«Көзге арналған жаттығу» |
бейнеролик |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы 5 минут |
Рефлексия Оқушылар «Блоб ағашы» арқылы өздерінің жетістіктерін бағалайды Үйге тапсырма: «Тәуелсіздік» тақырыбына эссе жазу |
Үш топқа арналған ватман, маркерлер, оқулық. (Әр топ тапсырмаларын орындап болған соң түсіндіреді, басқа топ мүшелері өз ұсыныстарын стикерге жазып жұмыстың астыңғы жағына жабыстырады.) Рефлексиялық эссе жазылған парақшалар таратамын. Оқушылар өз топ мүшелерімен бірлесіп жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Публикации
Наши олимпиады