Сабақтың тақырыбы: |
Мен шырын ішемін. |
Күні: |
|
Оқу мақсаты: |
2.1.1.1ауызша және тыңдау- көруматериалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсіну, қайталау 2.1.4.1тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну және кейіпкермен оқиғалардың ретін анықтау 2.1.5.1тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну |
Жетістік критерийлері |
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): жаңа сөздерді айта алады, аудармасын біледі. |
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырып көлемінде затты қысқа мәтін түрінде сипаттай алады. |
|
Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): өз бетімен диалог құра алады, қарапайым үлгілер арқылы тілдесімге келе алады. |
|
Жаңа сөздер: |
Тәтті, ішу,алма, анар, шырын. |
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Суретті плакаттар, парақшалар, үлестірме карточкалар,суреттер. |
Оқыту әдістері: |
Талдау, салыстыру,сұрақ-жауап әдісі, сергіту сәті,қайталау,ізденіс. |
Дереккөздері: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар: Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыға психологиялық ахуал туғызу |
Оқушыларға шаттық шеңберінде қол ұстатқызып, Үш тілде көршілерімен амандасады. /2 мин/ Ауадан қуат алайық, Алақанға салайық, Жерден нәр алайық, Алақанға салайық, Күннен шуақ алайық. Алақанға салайық. Күн шуағын апайларға сыйлайық. (Алақандарын үрлейді) сабақты бастайды. /1мин/ Топқа бөлу: /1 мин/ -Кім қандай шырынды жақсы көреді? / алма, анар, апельсин./ - Отыру ережесі. /1 мин/ Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл- күй қалыптастыру (оқушылар смаилик арқылы көңіл-күйлерін көрсетеді). - Көңіл-күйлерің қандай? /смайликпен көрсету/ /1 мин/ Сабақ мақсатымен таныстыру. 2.1.1.1ауызша және тыңдау- көруматериалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсіну, қайталау 2.1.4.1тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну және кейіпкермен оқиғалардың ретін анықтау 2.1.5.1тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну /1 мин/ |
Барлық оқушы қатысады. Әркім өз тобына отырады . |
Өткен сабақты тексеру |
Түстер туралы ән. /2 мин/ «ПАЗЛ» әдісі /3 мин/ Мақсаты:оқушылармен кері байланыс жасау,өткен тақырыптан алған білімдерін тексеру; Өткен тақырыпқа қатысты сөздерді естеріне түсіреді, қайталайды. Смайликтер арқылы бағалау Үй тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды,түзетеді,бағалайды. Менің көйлегім жаңа. |
Оқушылар бірге орындайды. Тақтадағы оқушы сөзді аударып,тақтаға жапсыруы тиіс. Соңында жаңа тақырып суреті пайда болады. Платье Синий Новый Старый Рубашка Брюки |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
І қызығушылықты ояту |
Мұғалім оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты «Ой шақыру.» ... ШЫРЫН ІШЕМІН. КІМ? Сабақтың тақырыбы: Мен шырын ішемін. /1мин./ |
Оқушылар салынған суретке алдыңғы тақырыптармен байланыстыра отырып, сипаттама береді Топпен жұмыс жасайды. |
ІІ. Мағынаны тану |
Сөздікпен жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. -сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру. «Карусель» ойны. / 5 мин./ /Үш тілде тексеру/ Алма Анар Яблоко Гранат Apple Garnet |
Тыңдалым,оқылым Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Тәтті, ішу,алма, анар, шырын. Шеңбер жасап, бір-екіге бөлініп, жеміс атаулары мен жаңа сөздерді бекіту. |
4. Сергіту сәті. Оқушыларға сергіту жаттығуларын жасау. Оңға түзу тұр, Солға түзу тұр. Алға бір адым, Артқа бір адым. Оңға бұрылып, Солға бұрылып, Жоғары, төмен қарайық, Орнымызды табайық! /2мин./ |
Тыңдалым. Айтылым. Оқушылар мұғаліммен бір- ге тақпақты қайталап, дене жаттығуларын жасайды. |
|
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады. 1-тапсырма.Шашылып жатқан әріптер.Шырын тағы қандай жемістерден жасалады екен, соны тауып көрейік. 1- топ- үжміз
2- тапсырма. Қажетті суретті жапсыр./алма, анар./ 3-тапсырма.Мына сөйлемдерді жалғастыр. Бұл- алма шырыны.Алма шырыны .../ тәтті/ |
Оқушылар әріптерден сөздерді құрайды. |
|
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. Айтылым. Оқулықта 31 бет. Біз үзілісте асханаға барамыз. Асханадан шырын ішеміз. Маған алма шырыны ұнайды. Алма шырыны тәтті. Анар шырыны тәтті емес. |
Айтылым. Көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып мәтінді оқиды. |
|
Айтылым. ВИДЕО Әли мен Айя
Сұхбат әдісі.
|
Айтылым. Видео бойынша сұраққа жауап береді. |
|
ІІІ. Ой толғаныс |
Логикалық ойын «Кім шапшаң?» Үш алманы бақтағы Кірпі алып жинады. Ең әдемі біреуін Ақ тиінге сыйлады. Ыдыстағы алманың Санап көрші қалғанын? |
Топпен жұмыс. |
ІV. Бағалау |
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. Смайликтарды таратады. |
Әр топ бір-бірін бағалайды |
V. Үйге тапсырмасы |
Оқулықтағы 31 бет - мәтін |
|
VI. Рефлексия |
Бағдаршам |