Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Презентациялар (ортақ тақырыбы: «Қоршаған ортаны қорғау») |
||||||||||||||||||||||
Күні: 17.02.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Амут Гульбахрам |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
|||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Презентациядағы дыбыс |
||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
4.2.4.2 белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және бейнелерді пайдалану; 4.2.3.3 презентацияға дыбыс пен бейнені кірістіру; |
||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушыларда прещентацияға суреттер, сәндік мәтін кірістіру (WordArt) және презентациядағы объектілерге жандандыру баптау білімін қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер:
Академиялық тілді дамыту үшін қолданылатын сөз тіркестері:
|
||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
Оқушылар презентациямен жұмыс істей алады. Жасаған презентацияларын өмірде қолдана алады. Слайдтарға музыка қоя алады. |
||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Бұл бөлім 4 сынаптағы «Қоршаған ортамен танысу» тақырыбына ортақ болып табылады |
||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар мәтін, презетация, бейне өңдейтін қолданбалы бағдарламалармен жұмыс жасай алады; өз жұмыстарын ашып, өңдеп және сақтай алады; іздеу жүйесімен және браузер жұмысымен таныс. |
||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||
0-2 мин |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру. Назарын сабаққа аудару. Қауіпсіздік ережесін қайталау. |
||||||||||||||||||||||
3-8 мин 9-17 мин 18-38 мин |
Миға шабуыл. «Ұшқыр ой патшалығы» ойыны Оқушылар kahoot бағдарламасында тест сұрақтарына жауап береді. Тест сұрақтарына жауап бергеннен кейін оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты және сабақтың мақсатын анықтау.
Жаңа сабақты меңгерту. PowerPoint бағдарламасында дайындалған презентацияны көрсету кезінде музыкалық, дыбыстық эффектілерді және бейнеклиптерді қолдану мүмкіндігі бар. Кейбір дыбыстар (мысалы, жазба машинкасының дыбысы қол шапалақтау т.с.с.) Анимацияны баптау саймандар тақтасынан іске қосылады. Презентацияға әуен (музыка) қою үшін Вставка –Фильмы и звук – Звук из файла командасын орындап, өзіңізге қажетті әуенді таңдап ОК батырмасын басамыз. PowerPoint бағдарламасын ашып сол жерден практика жүзінде көрсетемін. Оқушылардың теориялық материалды қалай меңгергенін байқау мақсатында «Ақиқат және жалған» ойынын ойнатамын.
Практикалық тапсырмалар. Оқушыларға екі түсті кеспе қағазды таңдауды ұсынамын сол түстер арқылы олар өздеріне тапсырма алады. Бағалау критерийлері (мысалы)
Сергіту сәті. Көз жаттығуларын орындау. Оқушыларға бағалау парақшаларын таратамын, сол бағалау парақшалары арқылы оқушылар өздерінің жұмыстарын бағалайды.
|
https://create.kahoot.it/details/4/1a4f8c93-0b7d-4297-9587-1149c2915ac2 prezi бағдарламасында слайдтар https://prezi.com/p/2pnqj2urc7d2/?present=1 Кеспе қағаз Бейне материал |
|||||||||||||||||||||
39-40 мин |
Сабақты қорытындылау. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін wooclap бағдарламасында жазады және оны экранға шығарып сабақты қорытындылаймын. |
https://app.wooclap.com/events/HSQYAD/0 |
|||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Презентациядағы дыбыс
Полная версия материала