Пән:Математика |
Мектеп: Бурыл орта мектебі |
||||||
Ортақ тақырып: Менің отбасым және достарым.Бізді қоршаған әлем |
Мұғалімнің аты:Шайкисламова БС |
||||||
Күні:4.12.2019ж |
|||||||
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар: 22 |
Қатыспағандар:0 |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Санды өрнек |
||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
1.2.1.1 сандық өрнектерді құру, оқу, жазу жəне тану (қосындылар, айырмалар) 1.5.2.4 өрнектерді оқу жəне жазукезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдалану |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
-сандық өрнектерді құру, оқу, жазу жəне тануды үйрету (қосындылар, айырмалар) - өрнектерді оқу жəне жазукезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдалануды үйрету |
||||||
Бағалау критерийлері: |
- сандық өрнектерді құрады, оқиды, жазады жəне таниды (қосындылар, айырмалар) - өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланады |
||||||
Тілдік мақсат: |
Сөйлеу барысында реттік сан есімдерді пайдалану,сұрақтар қою. |
||||||
Пәнге тән лексика мен терминология: Санды өрнек |
|||||||
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Жонглер - Жонглер -juggler |
|||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бойында «Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының құндылықтарын дарыту |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу-сауатты жазады Дене шынықтыру-дене қимылдарын жасайды |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ интербелсенді тақтаны пайдаланамын. Тапсырмадағы иллюстрациялық суреттерді көрсетемін |
||||||
Бастапқы білім |
Геометриялық фигураларды біледі. |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
|||||
Сабақтың басы |
Психологиялық дайындық Өткен сабақтарға шолу Тыңдалым. |
Интербелсенді тақта |
|||||
Сабақтың ортасы |
Тақырыпты ашу ҰЖ. Артығын тап. 5+10 19-8 6+3 5-а 9-4 Оқушылардың жауабы тыңдалады. Ақпарат беріледі:
Сандар мен арифметикалық амалдардың таңбаларын құрастырылған математикалық жазба санды өрнек деп аталады.5+10 санды өрнегін былай оқуға болады: 5 пен 10 сандарының қосындысы.19-8 санды өрнегін былай оқуға болады: 19 бен 8 сандарының айырмасы. Арифметикалық амалдардың нәтижесінде шыққан сан санды өрнектің мәні болады 2 - тапсырма. ТЖ Постермен жұмыс ә) 12+5 ғ) 10+30 б) 30+20 г) 17-1 Дескриптор: 2 Санды өрнектерді оқиды КБ «Шапалақтау» әдісі Сергіту сәті Шарларды лақтыру Дәптермен жұмыс. 3-тапсырма КБ «Басбармақ» әдісі |
Ламинатталған парақтар мен маркерлер https://www.youtube.com/watch?v=2XN5mhdWoM0 + - таңбасы |
|||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Білім вагоны» тәсілі --Өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды. (жасыл) --Мен сабақты жақсы түсіндім. (сары ) --Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек қызыл ) |
||||||
Қосымша мәліметтер |
|||||||
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
- сандық өрнектерді құрады, оқиды, жазады жəне таниды (қосындылар, айырмалар) - өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланады |
«Бағдаршам» әдісі «Шапалақтау» әдісі «Басбармақ» әдісі |
Жарық сол жақтан түсу қажет. Партада дұрыс отыру ережесін ескертіп отыру керек. Жазу кезінде дәптермен көз арақашықтығын ескертіп отыру керек. Қаламсапты ауызға салуға болмайтынын ескертіп отыру керек. АКТ мен жұмыс жасау барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысынада сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
Санды өрнек
Полная версия материала