Сабақ жоспары
Күні: 14.11.2016 ж.
Оқытушының Т.Ә.А.: Айдарова Дариға Достайқызы
Топ:ИС
Пән: Физика
Сабақтың тақырыбы: Идел газдың ішкі энергиясы. Ішкі энергияның өзгеруі.Термодинамиканың 1-бастамасы. Термодинамиканың 1-бастамасын жылулық процестерде қолдану.
Сабақтың түрі және тұрпаты: Жаңа білімді меңгеру сабағы (лекция, саяхат сабақ)
Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырып бойынша түсініктерін қалыптастыру, алған білімдерін келешекте қолдана білуге ықпал жасау.
Міндеттері:
Білімдік Жылулық құбылыстар, дененің ішкі энергиясы ұғымынберу және ішкі энергияның өзгеру жағдайларын қарастыру және термодинамикалық жұмыс, термодинамиканың бірінші заңын изопроцестерде қолдану тақырыптарына есептер шығаруға үйрету
Тәрбиелік Ішкі энергияның өзгерісін анықтауда оқушының байқағыштық, танымдық, қырағылық және есте сақтау қабілеттерін, теориялық білімі мен физикалық тілін дамыту.
ДамытушылықОқушыларды алғырлыққа, зеректікке баулу және жылу алмасудың адамзат өмірінде физикалық құбылыс ретінде атқаратын ролін ашып беру.
Қолданылатын көрнекі құралдар: Компьютер, интерактивті тақта, слайд т.б.
Пәнаралық байланыс: ағылшын тілі, математика, химия, қазақ тілі т.б
Күтілетін нәтижелері:
Оқушылар түсінуі тиіс: Жылулық құбылыстар, дененің ішкі энергиясы ұғымын беру жәнеішкі энергияның өзгеру жағдайларын қарастыру және термодинамикалық жұмыс, термодинамиканың бірінші заңын изопроцестерде қолдану тақырыптарына есептер шығаруға үйрету
Оқушылардың құндылық бағдары болуы: Жаңа тақырып бойынша алған білімдерін қолдану туралы
Оқушылар жасай біледі: термодинамикалық процестерде және бір атомды идеал газдың ішкі энергиясын пайдаланып есептер шығаруды және алған білімдерін сараптауды, талдауды, қорытындылауды
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері (түрі мен тұрпатына байланысты) |
Сабақтың жүргізу уақыты |
Оқытушының басқарушылық іс-әрекеті |
Әрбір кезеңдегі оқушылардың іс-әрекеті |
Сабақтың әр кезеңінің құралдары |
1. Ұйымдастыру кезеңі 2. Тіреулі білімдерін жаңғыртып, қайта түзеу 3. Жаңа білімді меңгеру: 3.1. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын жариялау 3.2.Жаңа материалды түсіндіру 4. Білімді бекіту 4.1. Алған білімдерін пысықтау 4.2. Алған білімерін бекіту 5. Үй тапсырмасын беру 6. Сабақты қорытындылау Бағалау |
2 мин 18 мин 10 мин 8 мин 2 мин 20 мин 35 мин 10 мин 10 мин 7 мин 8 мин 1 мин 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуларын тексеру. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру, ынта назарларын ұйымдастыру. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын және жоспарын хабарлау. Сабақ саяхат түрінде өтетіндіктен, топты үшке бөліп, слайдта жасырылған тұлғаларды сұрақ қою арқылы топтың атын анықтап алу. Өткен сабақты бірнеше тапсырмалар арқылы қайталау: Аялдама 1. «Астана-Бәйтерек»
Аялдама 2. « Думан ойын-сауық орталығы»
Аялдама 3. “Есіл жағасы”
Практикалық деңгейлік тапсырмалар орындау (есептер шығару)
Үйге: конспектіні толтыру, оқу Кронгарт, Қойшыбаев. 10-сынып, 121-138бет, есептер шығару, Рымкеевич Сабақта жақсы атсалысқан оқушыларды бағалау, жеңіске жеткен топты марапаттау, ынтасыздық танытқан оқушыларға ескерту. |
Оқушыларың сәлемесуі. Топ басшысының топтың сабаққа қатысуы туралы ақпар беруі.
-Есептер жазылған үлестірме қағаздар тарату -Тесттік тапсырмалар орындау -семантикалық карта толтыру -Синквейн жазу. Үй тапсырмасын дәптерге жазып алу. Бағаларын мұқият тыңдау. |
Интерактивті тақта, топ журналы. Слайд. Интерактивті тақта, слайд, Слайдтар Дәптер, слайд Интерактивті тақта, слайдтар, MS Excel кестелік бағдарламасы, тірек конспект. Интерактивті тақта, слайдтар, үлестірме қағаздар Тесттік тапсырмалар cемантикалық карта Тест сұрақтары Тақта, дәптер, бағалау парағы Топ журналы, баға |