Наши контакты:
+7(777) 970-85-15
» » Базарлық

Базарлық

Орта білім беру ұйымының педагогінің қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы:Базарлық

Бөлім:

Мәдени мұра 

Оқытушының аты-жөні: 

Режабова Ж.Н.

Күні: 

Қатысқандар саны: 

Қатыспағандар: 

Сынып:  4 «б» 

Оқыту мақсаттары 

4.1.1.1 анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру

4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасайды 

Көптеген оқушы: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құрайды

Кейбір оқушылар: сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды.

Жоспар

Сабақтың кезеңі / уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау 

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сабақтың ортасы

25 минут

«Ассоциация» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжау.

1.Базарлық дегеніміз не?

Жаңа сөз үйренейік!

Ірімшік-сыр

Қамзол-камзол,мужская и женская одежда без воротника и рукавов, удлиненный жилет

Қаймақ-сметана

Табу-находить, обнаруживать; найти.

Көрсетейік және айтайық!

1-тапсырма.

 

Есте сақтайық!

 

Оқиық! 2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып оқы.

Нұрәлі мен Кемел ата-әжесі...( -нан –нен)  мол базарлық алып  келді.

– Атам...( -нан-нен) сыйға домбыра алдым, қараңыз, – деп  мақтанды Кемел.

– Менің әжем... (-нан-нен) сыйға алған тақиям қалай? Өте сәнді ме? – деп мақтанды Нұрәлі.

– Бізге ештеңе жоқ па? – деп анасы балалар....( -дан –ден) сұрады.

– Әжем. ... (-нан, -нен)   сізге базарлық бар. 

Қоржыннан алыңыз. Оларды қала...( -дан –ден) табу қиын. Мінеки, айран, ірімшік, құрт, қаймақ, бауырсақ, – деді Кемел қуанып.

– Әке, сіз торсық...( -тан –тен) қымыз құйып ішіңіз,–деді Нұрәлі.  Ата-аналары балаларына риза болды.

– Балаларым, сендерге көп рақмет, бақытты болыңдар, – деп алғыс айтты әкелері.

– Балаларым....(-нан –нен) айналдым, мұндай балаларды әлем...( -нан –нен) таппайсың,-деді аналары.

Оқиық және жауап берейік!

3-тапсырма. Мәтінді қайтадан түсініп оқы. Сұрақтарға жауап бер.

  • Кемел мен Нұрәлі қайдан келді?
  • Балалар сыйлық пен базарлықты кімнен алды?
  • Атасынан Нұрәлі не алды?
  • Әжесінен Кемел не алды?
  • Қоржыннан қандай тамақтар шығарылды?
  • Әкесі қымызды неден құйып ішті?

Ойланайық!

4-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлем құрап жаз.

Үлгі: Атамнан белдік алдым. Ол өте сәнді.

Әженен құрт алдым. Ол өте дәмді.

Шаттық шеңберіндегі өлеңді айтады

Сабақ мақсатымен танысады

Сабақтың тақырыбын болжайды

Жаңа сөздерді қайталайды, дәптерлеріне жазып алады

.

Есте сақтайық! Ережені қайталап жаттайды

2-тапсырманы оқиды

Сұрақтарға жауап береді

Үлгі бойынша сөйлем құрайды

3-тапсырма. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды.

1) Мен қаладан (Қайдан?) келдім. 

2) Анамнан (Кімнен?) сәлемдеме алдым. 

3) Қымыздан (Неден?) құйып іштім.

ҚБ «Қол соғу»

 

АКТ суреттер

оқулық

сөздік дәптер

суреттер

Сабақтың соңы

Үйге тапсырма: 6-тапсырма 86 бет

Рефлексия. «Қол соғу» әдісі


Топ портфолио преподавателей
Войти через: