5 сынып Қазақстан тарихы сабағынан жаңартылған бағдарлама бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В
Үйсіндер мен қаңлылар
Мектеп: №59
Күні:25.02.2019 Мұғалімнің аты-жөні:Еспанов Н
Сынып: 5 «в,г,ғ,д,ж» Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы Қаңлылардың қоғамдық құрылысы
Зерттеу сұрағы: Сыма Цянь қаңлы қоғамын қалай сипаттады?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сәйкес)
5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру
5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын
түсіндіру
Сабақтың мақсаты Барлығы: Оқушылар Қаңлы мемлекетінде әлеуметтік
топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді, Қазақстан
территориясындағы ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің
құрылуын түсіндіреді
Бағалау критерийі Сыма Цянь қаңлы қоғамын қалай сипаттады?сұрағына
жауап беру
Қаңлы мемлекетінде әлеуметтік топтардың
ерекшеліктерін түсіндіреді
Қазақстан территориясындағы ежелгі мемлекеттік
бірлестіктердің құрылуын түсіндіреді
Тілдік мақсаттар Тілді оқыту мақсаты
1. жазба деректерімен жұмыс жасайды (оқылым дағдысы);
Пәндік лексика және терминология
тайпа
тайпалық бірлестік абыздар
жауынгерлер
егіншілер
малшылар
тайпалық одақ
мемлекет
көсем
патша
археология
қорған
оба/қорым
Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері
Қаңлылардың археологиялық ескерткіштері...
Қаңлылар...елдерімен сауда қатынастарын орнатқан...
Құндылықтарға баулу «Мәңгілік Ел» идеясының маңызды құрамдас бөліктері болып
табылатын азаматтық және жалпыұлттық идея
қазақстандықтардың бойында патриоттық сезімі, ұлттық сана-
сезімі, ұлттық рухы, азаматтылығы мен әлеуметтік
белсенділігі жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті
тұлғаға тән қасиет-сапаларды жетілдіру.
Пәнаралық байланыс География- Қаңлы тайпаларының орналасуын картадан
анықтайды
Алдыңғы білім Қазақстан территориясындағы темір дәуіріндегі рулар,
тайпалардың пайда болуы, археологиялық ескерткіштері,
дүниетанымы, шаруашылығы, тарихи кезеңнің зерттелуі
туралы біледі.
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз?
Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен
оқушылармен араластырылып отырғызылады.
Қабілеті жоғары оқушылар ой қорытынды жасайды,
тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре алады
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлап отырсыз?
топтар өзара бір-бірін бағалайды, мұғалім оқушыларды өзі
бағалайды, оқушылар өзін-өзі бағалайды
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
Оқушылар сабақ барысында туындайтын қауіп-қатердің
алдын алу шараларын белгілейді
Ресурстар Карта,кеспе қағаз,мәтін