Орал ақпараттық технологиялар колледжі
САБАҚ ЖОСПАРЫ
«Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы»
(сабақ тақырыбы)
Пән/модуль атауы Кәсіптік қызметте еңбек заңнамасы мен техника қауіпсіздігін сақтау
Дайындаған: арнайы пәндері оқытушысы – Қайырбаева Э.Б.
Келісілді: «Есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыздандыру» пәндік (циклдік) комиссия отырысында Хаттама № 1 «31» тамыз 2018 ж.
БЕКІТІЛДІ
МКҚК «Орал ақпараттық
технологиялар колледжі»
«___»_______ 2018ж.
ТҮСІНДІРМЕЛІК ЖАЗБА
Курс: | 2 | Топ: | 2 | Сабақ нөмірі | 2 | ||
Мамандық/ біліктілік | Есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыздандыру / Техник-бағдарламашы | ||||||
Модульдің атауы | Кәсіптік қызметте еңбек заңнамасы мен техника қауіпсіздігін сақтау | ||||||
Сабақ тақырыбы | «Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы» | ||||||
Күні: | 07.09.2018 | Ұзақтығы: | 80 мин | ||||
Өткізу орны: | 303 | ||||||
Сабақтың мақсаты: | |||||||
|
Студенттерді еңбек қорғау пәнінен және қауіпсіздік техника ережелері туралы жалпы ақпарат беру; • өндірістегі жазатайым, оқыс оқиғалардың, кәсіби сырқаттың алдын алу шараларын қарастыру; • студенттердің еңбек қызметкерінің өмірі мен денсаулығының қауіпсіздігін қамтамасыз ету сауаттылығын және ақпараттық мәдениетін қалыптастыру; |
||||||
|
• топтағы жұмыс арқылы студенттердің дамытушылық құзыреттілігін қалыптастыру; • өзгелердің пікірін құрметтеу, тыңдау дағдыларын қалыптастыру; • ақпараттық мәдениетті, мұқияттылықты, дәлдікті, тәртіпті тәрбиелеу; |
||||||
|
• Сабаққа белсенді қатысып есте сақтауды, назар аударуды және жазуды дамыту. | ||||||
Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар, педагогикалық технологиялар: | |||||||
«Миға шабуыл» технологиясының әдістерінің элементері | |||||||
Қажетті құралдар мен жабдықтар: | Мультимедийный проектор, презентация | ||||||
Қосымша материалдар: | Оқулық, тренинг тапсырма | ||||||
Оқытушы туралы ақпарат: | |||||||
Т.А.Ә.: Қайырбаева Э.Б. | Тел.: +7 (705) - 591 - 55 - 40 E-mail: shining2012@mail.ru |
||||||
САБАҚТЫҢ ЖОСПАР-КОНСПЕКТІСІ
Сабақтың барысы | Уақыты (минут) | Оқытушы әрекеті | Білім алушының әрекеті | Оқыту ресурстары мен материалдар |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Ұйымдастыру кезеңі | 5 | Сабаққа қатысуды тексеру, студенттердің сабаққа дайындығы; назарын және ішкі дайындығын ұйымдастыру | Оқушылар сабаққа қатысады, оқытушымен бір-бірімен өзара әрекеттеседі | |
Студенттерді негізгі кезеңге дайындау | 15 | 1) Сабақтың тақырыбын айқындайды. 2) Студенттерге келесі сұрақтарға жауап беруді ұсынады: Бұл тақырып туралы не білемін? Не білмеймін? |
Тақырыпты және оның негізгі түсініктерін, жаңа сабақ бойынша қарастырылатын негізгі сұрақтарды дәптерлеріне жазады Студенттер өздерінің сұрақтарына жауап іздеп, дәрістеріне жазады:
|
Электрондық презентация №1слайд (Сабақтың тақырыбы) №2слайд (қарастырылатын негізгі сұрақтар) |
Жаңа білім мен қызметтің әдістерін қалыптастыру | 45 | Негізгі ұғымдарды студенттерге таныстыру. Еңбекті қорғау – бұл қызметкерлердің еңбек процесі барысында еңбекпен қорғалуын, яғни олардың өмірі мен денсаулығының қорғалуын қамтамасыз ететін, өндірістегі қауіпті жағдайларды, кәсіптік зияндарды болдырмау және оқыс жағдайлардың алдын-алу шараларын жасайтын, оқытатын, зерттейтін пән. Еңбек қорғау жұмыстары Қазақстан Республикасының 15 қаңтар 2007ж. Қабылдаған «ҚР Еңбек кодексі»-не байланысты жүргізіледі. Бұл заң 7 тараудан және 341 баптан тұрады. Заңды іске асырушы Қазақстан Республикасының Минстрлер кабинеті, ол «Еңбек кодексі» Қазақстан Республикасы Заңын практи- калық іске асыру механизмін қамтамасыз ететін тиісті бағдарламалар мен шаралар кешенін әзірлеуді қамтама- сыз етуі керек. |
Оқытушыны тыңдайды Қажет, негізгі ақпараттарды жұмыс дәптеріне конспекті жасайды |
№3-11 слайд №12-19 слайд |
Жаңа білім мен әдістерді қорытындылау | 10 | Жаңа сабақ бойынша қаншалықты деңгейде түсінгендерін жаңа сөздер бойынша тексеру | Тапсырманы жазбаша орындау | №20 слайд Жұмыс дәптерлері |
Үй жұмысы туралы хабардар ету | 2 | Глоссарий :
|
Үй тапсырмасын жазу, түсінгенін айту | |
Сабақты қорытындылау | 2 | Студенттердің жұмысын бағалау |