Қысқа мерзімді жоспар |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаңабай Л. |
||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақ тақырыбы Оқу мақсаттары |
Мәліметтер қорымен жұмыс істеу 9.2.2.3 - деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру; |
||||
Көптеген оқушылар үшін: деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру; деректер базасын құруда объектілерді қолдану; |
|||||
Кейбір оқушылар үшін: деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру; деректер базасын құруда объектілерді қолдану; жобаларды орындауда деректер базасын өз бетінше таңдап жұмыс жасау. |
|||||
Бағалау критерийі |
|
||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын жүзеге асыру. Топта бірлесіп жұмыс жасау, бір-бірлерінің пікірлерін тыңдау, сыйлау. |
||||
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Деректер базасы-база данных-data base, кестелік-табличный-table, жүйелік-систематическая-systematical, нысан-объект-object, атрибут-attribute, жазба-запись-recording, өріс-поля-field, кілтті өріс-ключевая поля-key fields, Электронды кесте-электронная таблица-electronic spreadsheet, ұяшық-ячеек-cell, сан-число- number, формула-formula, жазба-запись-recording, өріс-поля-field, жұмыс парағы-рабочий лист-worksheet, функция-function, форма- form, тізім-список-list, ауқым-диапазон-range, сұрыптау- сортировка-sort, сүзгі-фильтр-filter. |
||||
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
өмірде (үйде, мектепте және т.б. ) қалай қолдануға болады деп ойласың? Нақты ұсыныстар, дәлелді мысалдар келтір. |
|||||
Жазу: Жоба алгоритмін жазыңдар. |
|||||
Алдыңғы білім |
Бір өлшемді массив |
||||
Жоспар |
|||||
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Қосымша ресурстар |
|||
Басталуы |
Ой сергіту жаттығуы «Бір - екі - үш - төрт - бес» әдісі Қатысушылардың бәрі бір мезгілде, алдымен оң қолын, сонан соң сол қолын жоғары қарай сермеп тұрып, бірден беске дейін санайды. Келесі жолы төртке дейін, сосын үшке, сосын екіге дейін, ең соңынан бірге дейін санайды. Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты |
Компьютер |
Негізгі бөлім |
Миға шабуыл сұрақтары
Жоба тапсырмалары: «Сыныптың үлгерімін есептеу (сынып жетекшісіне көмек)»жобасы Сынып жетекшісінің өз сыныбы бойынша атқаратын жұмыстарының ауқымы өте үлкен. Сондай жұмыстардың бірі – әр тоқсанның қорытындысы бойынша сыныптағы оқушылардың үлгерімін есептеу. Мұндай жұмысты сынып жетекшілердің көпшілігі әлі де қағазға жазып калькулятор көмегімен есептейді. Бұл, әрине, сынып жетекшісінің көп уақытын алады. Тапсырма: Сынып үлгерімін есептеуге арналған тәжірибелік жоба жұмысын орында. Жобада төмендегі жағдайлар қарастырылуы керек.
Ең соңғы жазбаларда (қатарларда) сыныптың пәндер бойынша орта бағасы, үлгерім пайызы болу керек болса, соңғы өрістерде (баған) жеке оқушының тоқсандағы ортабағасы, білім сапасының пайыздық көрсеткіші берілуікерек.
|
Оқулық Компьютер |
Топтық жұмыс: «Пікірталас» «Деректер базасын қолданудың артықшылығы мен кемшілігі» Дескриптор Деректер базасын қолданудың артықшылығы мен кемшілігін салыстырады. Оқушылардың іс-әрекеттерін смайликтер арқылы бағалау. |
||
Аяқталуы Рефлексия. |
«Серпілген сауалдар» әдісі Оқушылар шеңбер болып тұрып допты лақтыру арқылы бір-біріне сұрақтар қояды. «Блоб ағашы» әдісі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді. |
Интербелсенді тақта А4 парағы |