Публикации

RCDO.KZ » Публикации » SWOT- талдау

SWOT- талдау

ya_socials
Опубликовано:
Автор: Sirim02 217

ІІІ бөлім. Әрекеттегі маркетин.

Мектеп

Күні:18-19.02.2020 ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10.

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

SWOT -талдау

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

10.3.4.1 SWOT талдаудың тағайындалуын түсіну;

10.3.4.2 Зерттелетін өнімнің күшті және әлсіз жақтарын бағалау кезінде SWOT талдауды тәжірибеде қолданады

Сабақтың мақсаты

Қолайлы жағдай туғызу. Оқушылардың өздігінен:    

-SWOT талдауды түсінуде;

-зерттелетін өнімнің күшті және әлсіз жақтарын бағалау SWOT талдауды тәжірибеде қолданауына                                                      

Бағалау критерийі (Күтілетін деңгейлік нәтижелер)

1-меңгеру деңгейі. Барлық оқушы SWOT-талдаудың міндетін түсінеді (өнімсіз деңгей);

2-меңгеру деңгейі. Олардың ішінен көбісі;фирманың SWOT-талдамасының құрамын түсінеді.Оқушылар алған білімін тереңдетеді,жүйелейді(конструктивті деңгей)               

3-меңгеру деңгейі. Олардың ішінен кейбірі:зерттелетін өнімнің күшті және әлсіз жақтарын бағалау кезінде SWOT-талдауды тәжірибеде қолдана алады.Тақырып бойынша алған білімнің толықтылығы қамтамасыз етіледі (өнім деңгейі).Тақырыпты толық меңгерген оқушы шығармашылық тапсырманы орындайды.

Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология:түйіткілді факторлар-критические факторы- critical factory;негізгі элементтер-базисные элементы-basic elements;фокустау-фокусирование-focusing;саралау-ранжирование-ranging.

Құндылықтарға баулу

Сын тұрғысынан ойлау,топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, басқалардың пікірін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Джигсо», «Құндылықтар спектрі», «Жеті сұрақ», «Шеңбер бойымен сұрақ қою», «Блоб ағашы»

Қолданылатын ресурстар

Оқулық, оқушының жеке дәптері, мұғалім кітабы, электронды қосымша, интерактивті тақта, компьютер, слайдтар, маркерлер, «Блоб ағашының» суреті салынған флипчарт, смайликтің суреті салынған стикерлер

Алдыңғы білім

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы тақырыппен логикалық көпір құрау,  мысалы: «Есіңе түсір!» айдарындағы сұрақтар бойынша:

1. Кабинеттік және далалық зерттеулер деген не?

2.Алғашқы және қосымша ақпарат деген не?

Сабақтың басы

10 минут

1.Оқушылармен амандасу. Мұғалім сыныпта жағымды ахуал орнату үшін , Болашақ серіктестер арасында жағымды атмосфера құру , қатар отырған оқушылар бір-бірінің жақсы жақтарын айтады

2.Сыныпты топқа бөлу. Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топ өздерінің басшысын және топтың  атауын таңдайды.

Әл Фараби тобы

Шоқан Уәлиханов тобы

Абай Құнанбаев тобы

3.Тақырыпқа деген қызығушылықты ояту, проблемалық жағдай тудыру. 

Мұғалімнің сөзі: Сәлеметсіздерме, балалар! Бүгінгі сабақ  «SWOT -талдау»  тақырыбын зерттеуге арналады. Алдымен, есімізге түсірейік: 1. Кабинеттік және далалық зерттеулер деген не? 2.Алғашқы және қосымша ақпарат деген не?

Жұптасқан оқушылар сұрақтарды талқылайды, пікір алмасады. Мұғалім оқушы-лардың жауаптарын тыңдайды, оларды толықтырады. Жеке оқушыларға ауызша ескертулер жасайды немесе түсіндіреді.

Сабақтың ортасы-тақырыпты өз бетімен меңгеру 

10 минут 

Сергіту сәті

2 минут

1.«Сұрақтарға жауап берейік»  дағдысы. 

Өткен материал бойынша сұрақтарға жауап берейік.

  1. SWOT-талдау дегеніміз не?
  2. SWOT абревиатурасы қалай талданады?
  3. Бизнестің күшті жақтарын табу үшін қандай сұрақтарға жауап беру керек?
  4. БСҰ дегеніміз не?
  5. Бірегей сауда ұсынысын әзірлеу қандай кезеңдерден тұрады?
  6. SWOT-талдау қандай сұрақтарға жауап беруге көмектеседі?

2)Оқушылар бірінен соң бірі сұрақтарға жауап береді,оқытушымен бірге негізгі идеяларын талқылайды,оны дәптеріне жазады.

2.«Ойланайық, талқылайық»  дағдысы

Топтық жұмысты ұйымдстырыңыздар.Берілген сұрақтарды талдаңыздар.

  1. Сыртқы жағдайды талдау кезінде неге ең маңызды факторларды анықтау керек?
  2. Неліктен талдауға тек іске қатысты артықшылықтар мен кемшіліктерді қосу керек?
  3. Неліктен SWOT-талдау жасауды бір адамға тапсыруға болмайды?

«Жеті шырақ»  жаттығуы(жақсы,баяу музыкамен орындалады).Ыңғайлы отырып,көзіңізді жұмыңыз,терең демалыңыз.Сізден шамамен метр қашықтықта бір метр қашықтықта жеті жанып тұрған шырақ бар екендігін елестетіп көріңіз...

Мүмкіндігінізше баяу,терең демалыңыз.Енді осы шырақтардың біреуін қажет деп ойлап көріңіз.Деміңізді толығымен шығарып,оның бағытына қарай барынша үрлеңіз.Шырақ жалыны дірілдеп барып,өшеді...Сіз қайтадан баяу тыныс алып қалған алты шырақты біртіндеп үрлеп өшіресіз.                   

5.«Қолданып көрейік»дағдысы.

Болашық кәсіпкер ретінде өзіңіздің артықшылықтарыңыз бен кемшіліктеріңізді, сыртқы қауіп-қатерлер мен мүмкіндіктеріңізді ескере отырып, SWOT-талдау жүргізіңіздер.

Виртуалды фирманың SWOT-талдамасын дайындаңыздар.

Шығармашылық тапсырма.

Қазақстандық компаниялардың маркетинг мысалдарын зерттеңіздер,олардың біреуін таңдап, SWOT-талдау құрастырыңыздар. 

6.«Ой бөлісейік» дағдысы. Пікір алмасу. «Шеңбер бойымен сұрақ қою» әдісі 

Топтың ішінде талқылап,сыныптастарыңыздың алдында баяндаңыздар.

Сабақтың соңы.

Кері байланыс

3 минут

Жұмыстарының нәтижесін оқушылар өздері бағалайды. Оларға мағынасы түрлі дәрежедегі смайликтер таратылады. Әр оқушы сабақты қай деңгейде түсінгеніне смайликті таңдап, тақтада ілулі тұрған «Жетістік сатысы» суреті бар флипчартқа жапсырады.

Мұғалім сабақтың қорытындысын шығарып, нәтижесін өзінің жеке сынып журналына тіркейді. 

Рефлекция

5 минут

(Мұғалім жауаптарды өзінің жеке журналына жазады)

Сұрақтарға жауап беріңіз:

1.Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? 

2.Бүгін оқушылар не білді?

3.Сыныптағы ахуал қандай болды?

4.Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе?

5.Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

6.Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Қорытынды бағалау

10 минут

1.Қандай екі нәрсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

3.Сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз

Полная версия материала

Наши олимпиады

Русский языкДля 1-11 классов, 1-2 курсов Открыть
Казахский языкДля 1-11 классов, 1-2 курсов Открыть
ИнформатикаДля 5-11 классов, 1-2 курсов Открыть
ФизикаДля 7-11 классов, 1-2 курсов Открыть
Математика (алгебра)Для 1-11 классов, 1-2 курсов Открыть
ХимияДля 7-11 классов, 1-2 курсов Открыть
БиологияДля 7-11 классов, 1-2 курсов Открыть
ГеографияДля 5-11 классов, 1-2 курсов Открыть
Английский языкДля 1-11 классов, 1-2 курсов Открыть
История КазахстанаДля 5-11 классов, 1-2 курсов Открыть
Для дошкольниковДля дошкольников от 4 до 6 лет Открыть

Оставить комментарий

Заполните заявку на участие
Язык участия
Обязательное поле (на номере должен быть WhatsApp)
Введен неправильный код
Поле обязательно для заполнения
Добавить еще ученика?
Вы можете внести от 1 до 5 учеников
Поле обязательно для заполнения
Класс / курс *
Поле обязательно для заполнения
Учащиеся дошкольных учреждений
0 класс
1 класс
2 класс
3 класс
4 класс
5 класс
6 класс
7 класс
8 класс
9 класс
10 класс
11 класс
1 курс
2 курс
Предмет1 *
Поле обязательно для заполнения
Будем с буквами дружить (5-6 лет)
600 тенге
Логика для детей 4 лет
600 тенге
Логика для детей 5 лет
600 тенге
Занимательная математика (5 лет)
600 тенге
I love English (5 лет)
600 тенге
Загадки для детей (4-6 лет)
600 тенге
Загадки для детей (7-8 лет)
600 тенге
Тест на развитие речи (5-6 лет)
600 тенге
Тесты на внимание (4-5 лет)
600 тенге
Тесты на внимание (6-7 лет)
600 тенге
Время и возраст (5-6 лет)
600 тенге
Математика для дошкольников (5 лет)
600 тенге
Правила дорожного движения (5-6 лет)
600 тенге
Окружающий мир (4-5 лет)
600 тенге
Веселые цифры (для 4-5 лет)
600 тенге
Братья наши меньшие (для 4-5 лет)
600 тенге
Ищем буквы (для 5 лет)
600 тенге
Веселые загадки (для 4-5 лет)
600 тенге
Логические задачки для первоклассников
600 тенге
Логические задачки для второклассников
600 тенге
Логические задачки для третьеклассников
600 тенге
Логические задачки для четвероклассников
600 тенге
Казахский язык
600 тенге
Русский язык
600 тенге
Английский язык
600 тенге
Математика (алгебра)
600 тенге
Физика
600 тенге
Химия
600 тенге
Биология
600 тенге
Информатика
600 тенге
Познание мира
600 тенге
Добавить еще предмет?
Вы можете выбрать от 1 до 5 предметов
К оплате:
0 тенге.
Внимание! Эти данные будут написаны в грамоте!
Проверьте, верно ли вы написали ФИО участников, название учебного заведения и остальные данные. Данные после участия не меняются
Заявка на участие создана. Сейчас откроется страница оплаты