Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім: «Атақты тұлғалар» Күні: 3 тоқсан |
Мектеп: Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы К.Қасымов атындағы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Ниязбекова З.М. |
|||
Сынып: 3 |
Қатысқандар:17 оқушы Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақ тақырыбы |
«Сын есім» |
|||
Оқу мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; 3.3.3.1 оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің қолдауымен жоспар құрып, мазмұндама жазу; 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: -мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырып, сұрақтарға жауап береді; -сөз таптары кестесін қолданып, сөйлемнен сөз таптарын табады; |
|||
Оқушылардың көбі: -мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және сұрақтарға жауап береді; -сөз таптарының сұрақтарын қолдана отырып, сөйлемнен сөз таптарын таба алады; |
||||
Оқушылардың кейбірі: -мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және өз жауабын негіздеп жауап береді; -сөйлем құрамындағы сөздерді сөз таптарына ажыратып, олардың орын тәртібін біледі; |
||||
Бағалау критерийлері |
-Сұрақтар құрастырады және негізді жауап береді; - Сөз таптарын ажыратып, олардың орын тәртібін біледі; -Тыңдаған материал бойынша жоспар құрады, мазмұндама жазады; |
|||
Сөздік қор |
Пәндік терминология мен тірек сөздер: Сөз таптары, зат есім, сын есім, сан есім, етістік т.б. Сабақта диалог /жазу үшін пайдаланылатын тіл: Талқылау үшін сұрақтар: Атақты тұлға дегенді қалай түсінесің? |
|||
Құндылықтарды дарыту |
Өнерге баулу, елін, жерін сүюге тәрбиелеу |
|||
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу, көркем өнер |
|||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сын есім тақырыбынан игерген білімдеріне негізделіп меңгертіледі. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 0-5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (Ұ) Морфологиялық ширату. 1. Сын, көлем, салмақ, сапа, дәм, қасиет. 2. Бойшаң, кең, ауыр, мықты, тәтті, жайдары. Екі қатарда берілген сөздерді бір-бірімен дұрыс жұптау. Берілген ұғымдар мен сөздердің қандай сөз табына қатысты екендігін анықтау. ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқып, бағалау критерийлерін бірге құрастырады. |
Презентация Слайд 4 Слайд 2 Слайд 3 |
||
Сабақтың ортасы 5-11 минут 12-17 минут 18-35 минут |
ІІІ. Негізгі бөлім 3.2.3.1 (МК, Ұ; Қ) Тапсырма 1.45-жаттығу. Мәтінді түсініп оқу. Мәтін мазмұны бойынша бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. -Мәтінде кім туралы ? -Ол адамдар туралы не білесің? -Жамбыл Жабаев кім? -Жамбыл мен Сүйінбайдың арасында қандай байланыс бар деп ойлайсың? -Аталған тұлғаларды қандай өнермен байланыстырады? -Жамбыл мен Сүйінбайды атақты тұлға ретінде сипатта. 3.4.2.3 (Ө, Ұ) Тапсырма 2. Мәтіндегі сын есімдерді табу. Сын есімдерге сұрақ қою. Сын есім туралы бұрын игерген білімдерін пайдалана отырып сұрақ-жауап әдісі арқылы еске түсіру. -Сөз таптарын ата. -Сын есім дегеніміз не? -Сын есімдер қандай сұрақтарға жауап береді? -Сын есімге мысалдар келтір. 3.3.3.1 (Ұ) Бейнематериал бойынша мұғалімнің қолдауымен жоспар құрып, мазмұндама жазу. Жамбыл Жабаевтың өмірбаяны туралы бейнеролик көру. «Бірлесіп жазу» әдісі. (Ө) Бейнематериал мазмұны бойынша 7-8 тірек сөз жазу. (Ж, Т) Жұпта сөз тіркестерін құрастыру. Топ ішінде сөз тіркестерін талқылап, мәтін құрастыруға қажетті 5-6 сөз тіркесін іріктеп, таңдап алу. 3.3.6.1 (Ө, Қ) Мазмұндама жазу. |
Оқулық 61-бет Слайд 5 Қосымша №2 https://www.youtube.com/watch?v=B1UrUxXDvyo |
||
Сабақтың соңы 35-40 минут |
(Ө; Қ) Өзін бағалау Мен үшін сабақта не қызықты болды? Мен қай тапсырманы орындағанла қиналдым? Маған енді нені үйрену керек? |
|||
Публикации
Наши олимпиады