Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3А бөлім: Квадраттық функция |
Мектеп:Балқаш қаласы ЖББ лингвистикалық бағыттағы № 16 орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Оспанова Бакыт Тультаевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 Сабақ 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Квадраттық функция және оның графигі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Білімді бекіту сабағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.1.2 түріндегі квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және графиктерін салу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі әдіспен берілген квадраттық функциялардың графиктерін түрлендіру арқылы орындай білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат
|
Оқушылар квадраттық функцияның графигін салу алгоритмін және олардың қасиеттерін ауызша айтып береді. Пәндік лексика және терминология - квадраттық фунукция; - парабола,парабола төбесі; - парабола тармақтары; - симметрия осі; - функция нөлдері; - өсу/кему аралықтары; - функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - парабола тармақтары жоғары/төмен бағытталған; - график Ох осінен...жоғары/төмен орналасқан; - функция ... аралығында өседі/кемиді |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім алуға бейімдеу, дұрыс шешім қабылдау, қоғамдық өмірге қатысу, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Квадраттық функцияның күнделікті өмірде қолданылуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, GeoGebraбағдарламасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 мин Миға шабуыл 3 мин |
Ұйымдастыру бөлімі Амандасу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын тексеру 1. функциясының қасиеттерін тұжырымдаңыз. 2. функцияларының салу алгоритмін түсіндіріңіз. |
Презентация Слайд 2;3 |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9 мин
10 мин
15 мин
|
Сәйкестендіру 1-тапсырма.Графикке сәйкес формуланы анықтаңыз: 2-тапсырма.Берілген функциялардың формулаларын жазыңыз: Сабақты бекіту тапсырмалары Оқушылар өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды, жауапты GeoGebra бағдарламасы арқылы тексереді 1-тапсырма (жұптық жұмыс) функцияларының графиктерін салыңыз және қасиеттерін зерттеңіз. Дескриптор 1.берілген функцияның графигін сала алады; 2.қасиеттерін зерттейді. Квадраттық функцияның графигінің өмірмен байланысы 2-тапсырма (жеке) функциясының графигін салудың қадамдарын анықтаңыз және төмендегі кестеге қасиеттерін жазыңыз. 1. 2. 3. 4.
Өзара бағалау Оқушылар дескрипторларды пайдаланып өзара бағалау жүргізеді. Кейін жұмыстарды мұғалімге тапсырады. |
Слайд 4 Слайд 5
Слайд 1
карточка
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия Үй тапсырмасы Функцияның графиктерін салып, қасиеттерін жазыңыз: 1. ; 2. ; 3. .
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
ҚМЖ "Квадраттық функция және оның графигі"
Полная версия материала