Наши контакты:
+7(777) 970-85-15
» » Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері

Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері

11 февраль 2019
181
0

Күні:                                 Сыныбы:                             Пәні:

Сабақтың тақырыбы: Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері

Сабақтың мақсаттары: 

Білімділік: Санды теңсіздіктер және оның қасиеттерімен таныстыру және оларды әртүрлі жағдайларда дұрыс жаза білуге, есептеулерде қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйеге келтіру, математикалық тұрғыда сауатты жазып, оқуға дағдыландырып, оқушының зерделі ойын дамыту.

Тәрбиелік: Топпен жұмыс істеуге, өзгенің пікірін тыңдай білуге, көпшіл сезім қалыптастыруға тәрбиелеу және өзінің білімін бағалай білуді үйрету. 

Көрнекілік: Үлестірме материалдар.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс 

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеріп, топқа бөлемін. 

ІІ. Өткен сабақты пысықтау

« Не білемін?»

Қандай теңдеулер бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер деп аталады?

• Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады?

• Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің түбірлері қалай табылады?

• Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешудің қандай алгоритмі бар?

III. Қызығушылықты ояту

Салыстырылатын екі санның біреуі екіншісінен үлкен немесе кіші екенін анықтау үшін, берілген екі санның айырмасына қарап, қорытынды жасаңдар:

Салыстырылатын

сандар

Сандардың біріншісінен екіншісін азайтып айырма түрінде жазыңдар

Айырма (оң сан немесе теріс сан)

Санды теңсіздік

5 пен 3                  -2 мен -4                             2 ˃ 0, оң сан

3 пен 6                           5 – 3                                               5 ˃ 3

ІІІ. Жаңа сабақ «Мағынаны ажырату»

1-топ

Сандарды координаталық түзу бойынша салыстырыңдар

а – в ˃ 0 болғанда және а – в ˂ 0

Теңсіздік белгілері.

2-топ

1-қасиет.

Егер а ˃ в болса, онда в ˂ а.

2-қасиет.

а ˂ в, в˂ с болса, онда а ˂ с.

3-топ

3-қасиет.

а ˂ в болса, онда а+с ˂ в+с, с - кез келген сан.

5-қасиет.

Егер 0 ˂ а ˂ в болса, онда  

4-топ

4-қасиет.

а) Егер а ˂ в және с ˃ 0 болса, онда ас˂ вс, 

ә) Егер а ˂ в және с ˂ 0 болса, онда ас˃ вс, 

Әр топқа тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырманы топта талқылайды. Әр топтан бір оқушы шығып берілген тапсырманы тақтада басқа топтарға түсіндіреді.

ІV. Бекіту. «Не білдім?»

Ой қорыту

           (ауызша)

1-топ 2-топ 3-топ 4-топ   тақтада есептер шығару     

Бекіту кезеңі  :Тест тапсырмасы

  1. Бөлшекті салыстыр: 
  2. B.C. 
  3. 25>20 болса, осы сандарға кері сандардың қайсысы үлкен?

А.B. C. 

3. Сандарды салыстыр: 

А. B. C.

4. Қате тұжырымды көрсет, егер m>n болса.

А.B. C

Жауаптары: 

1 – A 

2 – B

3 – B

4 – C 

V.Үйге тапсырма: №             есептер шығару.

VI. Қорытынды. 

Бағалау Оқушылардың бағалау парақтары бойынша бағалау


Топ портфолио преподавателей
Войти через: