Сабақтың тақырыбы
|
Спектрлер. Спектрлік құралдар. Спектрлік анализ |
Курс, топ |
1 курс |
Модульдің атауы/пән
|
Физика |
Оқытушы |
Кабзолданова А.С. |
Мерзімі |
|
Сабақтың типі |
Аралас
|
Сабақтың оқу мақсаттары
|
спектрлік аппараттардың жұмыс істеу принципін мен қолдану аумағын сипаттау |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: спектрлік анализ әдісін сипаттайды; Көптеген оқушылар істей алады: оның қолданылуын түсіндіреді; Кейбір оқушылар істей алады: спектрлік құралдардың қолданылуын сипаттай алады; |
Бағалау критерийлері
|
-спектрлік анализ әдісін сипаттайды -оның қолданылуын түсіндіреді |
Оқу-әдістемелік, техникалық жабдықтау, анықтамалық әдебиет
|
Студенттер интернетте ақпаратты табу үшін жұмыс істейді |
Пәнаралық байланыстар
|
Химия. |
Сабақтың барысы
Жоспарланған мерзімдер |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
|
Өткен материалды меңгергендерін тексеру мақсатында қайталау жүргізу Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап бере отырып өткен сабақта өтілген материалды еске түсіреді. Мұғалім дұрыс және бұрыс жауаптар бойынша оқушыларға кері байланыс береді Мақсатты болжау. Сұрақтарға жауап беру аяқталған соң оқушылармен бірлесіп оқу мақсаты болжанады спектрлік талдау әдісін және қолданылуын сипаттау Үй тапсырмасын сұрау өткен тақырып бойынша оқушылардың білімін тексеру-15 минут:
|
|
Сабақтың ортасы 43-45 мин
|
Жаңа материалды игеру үшін сыныпқа спектроскоп арқылы демонстрация көрсетіледі көрсетілген демонстрация бойынша оқушылар талқылауға қатысады Жаңа тақырыпта қарастырылатын мәселелер: -спектрдің түрлері -шағылу және жұтылу спектрі -спектроскоп Түсіндіру. Мұғалім презентацияны пайдаланып спектрдің түрлерін және спектрлік анализді, оның қолданылуын түсіндіреді Сабақты бекіту.Оқушылар тест тапсырмасын орындайды Бағалау критерийлері: Спектрдің түрлерін біледі
Дұрыс жауаптарын мұғалім айтады, ал оқушылар өз жұмыстарын тексереді Орындалған тапсырмалардың кемшіліктерін түзете отырып, мұғалім кері байланыс береді.
|
Теориялық материал
Презентация
Таратпа материал
|
Сабақтың аяқталуы
|
Білім дағдысы: Қолдану (Р) 1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы спектр түрлеріне байланысты оқушыларға тест тапсырмасы беріледі. Бекіту сұрақтары:
Рефлексия - нені білдім, неніүйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма: "Спектрлік аппараттар" тақырыбын өздігінен оқу
|
Стикерлер |
Үйге тапсырма: Пысықтау сұрақтары №1-6
|
11 сыныпқа арналған физика оқулығы (Жаратылыстану –математика бағыты) Б.Кронгарт, В.Кем, Н. Қойшыбаев
|