Қысқа мерзімді жоспар |
|||
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
||
Күні : |
Педагогтіңаты-жөні: Абжанова Амина Сериковна |
||
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||
Сабақтың тақырыбы: 1. Күн райы болжамы |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.1.1анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру 4.2.4.1 жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау
|
||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құрастырады, бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді |
||
Тілдік мақсаттар |
Табиғат құбылыстарының атауы. |
||
Сабақтың барысы |
|||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы» ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
||
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Тыңдалым 1-тапсырма
Ойланайық 2- тапсырма
Көрсетіп және айтайық 7-тапсырма Жұптық жұмыс
Сергіту сәті
Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Айтылым 3-тапсырма. Топтық жұмыс
тапсырма Сөйлесейік
Жазылым Қосымша тапсырма
|
Тыңдалым,айтылым. Ашық – ясный, открытый Жаңбыр - дождь Бұлтты – пасмурный, облачный Бұлтты – пасмурный, облачный Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: Тыңдайық
Айтылым «Мен не білемін?» Суретпенжұмыс • Бұлне? 1. Күнрайыболжамынсиноптиктерайтады. 2. Күнрайыболжамынауарайыбағдарламасынанбілугеболады. 3. Ауарайытемпературасынкөрсететінқұрал термометр депаталады. 4. Сынапбағанасы 0-ден жоғарыболсакүнніңжылыекенінбілдіреді. 5. Сынапбағанасы 0-ден төменболсакүнніңсуықекенінбілдіреді. 6. Сынапбағанасы +18 градус болса, күнжылыболады. Жаттығайық
Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Айтылым
Сөйлесейік
Айтылым Мәтінді оқимыз, топта талқылаймыз.Содан кейін берілген сөздерді сәйкестендіріп, толықтырамыз. Алдарыңда жатқан қағазға кластер түрінде көрсетіп, баяндаймыз. Ең алдымен.... Содан соң..... Содан кейін.... Одан кейін... Ең соңында.... Жазылым Кластер түрінде көрсет. «Күн райы» деген не? |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
||
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер»
|
|||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
Қысқа мерзімді жоспар. Күн райы болжамы
Полная версия материала